OKULLARIMIZ ANADOLU LİSESİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI


ANADOLU LİSESİ / DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Lise Değişim Programı Nedir?

Değişim Programları ile 14-18 yaş aralığındaki öğrencilerimiz yaşadıkları şehir ve ülke dışında başka şehirleri görme, uluslararası arkadaşlar edinme, yabancı dilde eğitim görme imkanına sahip olurlar ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri fırsatlar yakalarlar. 

• Lise Değişim Programı ile gittikleri ülkede, o ülkenin anadilinde alacakları eğitim eşliğinde, dünyanın dört bir yanından gelmiş uluslararası öğrencilerle sıra arkadaşı olarak, ortak dilde vizyonlarını geliştirecek dersler alırlar ve aynı zamanda farklı kültürler tanıyarak dünyaya bakış açılarını genişletebilirler. 

• Yurt dışındaki kaliteli öğretmenler eşliğinde alacakları bu eğitim ve deneyimle diğer yaşıtlarından daha önce yurt dışı tecrübesi yaşarlar ve daha iyi üniversitelere girme şanslarını arttırırlar. Hatta ileriye dönük olarak kariyer anlamında başarı merdivenlerinin üst basamaklarına doğru yol alırlar.

• Dünyanın diğer ülkeleri tarafından da oldukça rağbet gören Lise Değişim Programıyla birçok farklı kültür ve dile sahip arkadaşlarla tanışarak, hem eğitim hem de sosyal aktivite açısından oldukça geniş imkanlara sahip olurlar.