OKULLARIMIZ ANADOLU LİSESİ LİSE AKADEMİK PROGRAM LİSE / İNGİLİZCE


KAYI ANADOLU LİSESİ / AKADEMİK PROGRAM / İNGİLİZCE 

Lisemiz, hazırlık sınıfı bulunan Anadolu Lisesi statüsündedir. Hazırlık sınıfında 25 saatlik yoğun İngilizce programı uygulanır ve programın içinde 2 saat mecburi Drama dersi vardır. Yıl sonunda tüm öğrencilerin PET sınavına girmesi zorunludur. Hazırlık sınıfı sonunda Cambridge ESOL Sınavlarına katılırlar. 

Yabancı diller bölümünün ayrılmaz bir parçası olan Zenginleştirilmiş/Farklılaştırılmış eğitim bu kademe için de 4 sene boyunca uygulanır. Bu disiplin içinde farklı öğrenme seviyeleri ve zeka türlerine sahip öğrencilerin, öğrenme hızı ve düzeylerini destekleyecek farklı tasklar ve ödevler hazırlanır. Lise akademik programımız içerisinde tam öğrenmenin gerçekleşemediği durumlarda grup etütlerimiz ve birebir özel derslerimiz öğrencilerin ihtiyaçlarına göre uygulanmak üzere planlanmıştır.

Hazırlık senesinin ardından programa seçmeli İngiliz Edebiyatı dersi eklenir. Bu dersin amacı sadece çeşitli edebiyat eserlerini okutmak değil aynı zamanda öğrencilerde farklı bakış açıları geliştirmek ve yapılan incelemeler ile ifade ve sunum yeteneklerini güçlendirmektir. Liseden mezun olan öğrencilerimizin dil seviyesinin Avrupa Dil Standartları çerçevesinde C1 – C2 arasında olması hedeflenmektedir. Öğrencilerimiz hazırlık sınıfı ve lise sonda olmak üzere iki kez IELTS sınavına girerler. Lisemizden mezun olan öğrencilerimiz son derece rahat bir şekilde yurtdışında eğitimlerine devam edebilirler.  

11. sınıftan itibaren LGS/LYS hazırlıkları başlar ve İngilizce ders saatleri öğrencilerin seçtikleri branş doğrultusunda değişir.  Lise kademesinde ulusal hedef üniversite sınavlarında yabancı dilde %100 başarı ve uluslararası platformda IELTS sınavında minimum 7.5 ve üzeri puan almaktır.