AKADEMİK AKADEMİK ÖZGÜN DERSLER VE KULÜPLER


KAYI Okulları öğrencilerinin eğitim hayatları boyunca zorunlu ve seçmeli dersler boyunca, tek veya iki dönemli olmak üzere aldıkları farklı disiplinlere ait derslerdir. Çeşitliliği ile geniş bir yelpazeye ayrılan bu dersler, haftalık ders programına dahil edilerek, öğrencilere ilkokuldan üniversiteye kadarki süreçte, yönelim ve ilgilerini doğrudan deneyimleyerek keşfetme fırsatı sunar; bilim ve sanat ilişkin farkındalığı ve kültürü geliştirir. Özgün dersler ilgili oldukları alanın uzmanları tarafından verilir. 

Listede yer alan dersler 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadarki eğitim yaşantıları boyunca farklı sınıf düzeylerinde alacağı derslerdir.

 

İşaret Dili

Kodlama

Pratik Matematik

Hızlı Okuma Teknikleri

Uygarlık Tarihi

Blog Yazarlığı

Çağlar Boyu İstanbul

Kuantum

Kriminoloji

Psikoloji

Dünya Coğrafyası

Ülkeler ve Kültürleri

Uluslararası Örgütler

Arkeoloji

Gastronomi

Spesifik Tarih

Sunum Teknikleri

Hukuk ve İnsan Hakları

Uçak Mühendisliği

Kahve Eksperliği

Elektronik Ticaret

Ekonomi ve Finansal Okuryazarlık

Tıp

İnovasyon ve Yaratıcılık

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarımı

Çağdaş Türk Şiiri

Türkçe'nin Tarihi

Halk Edebiyatı

Çağdaş Batı Edebiyatı

İngilizce Film Çözümleme

Münazara

Sofra Adabı

Sinema Yazarlığı

3D Animasyon

İstatistik

Fotoğrafçılık

Moda Tasarım

Popüler Kültür

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulüplerimiz

 

Eğitim Kurumumuzda eğitim ve öğretim programında ders dışı etkinlikler (gün tekrarı, ödev yapma, etüt, birebir ders, sanat, spor, kültür, bilim çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, kulüp çalışmaları, okul takımları çalışmaları) akademik çalışmalar kadar önemli bir yer tutar.

Öğrenme sadece derslik ve sınav salonlarıyla sınırlı değildir, bunlar dışında da devam ederler. Okuldan sonra gerçekleştirilen programlar; öğrencilerimizin, spor, görsel sanatlar, sahne sanatları, müzik ve kişisel gelişim alanlarında, kendilerini geliştirebilecekleri,  bireysel ya da takım olarak, yetenek ve yetkinliklerini geliştirme ve sergileme fırsatı bulacakları çalışmalardır.

Öğrencilerimiz kendi ilgileri doğrultusunda kulüplerini seçer ve o kulüp çalışmasına yıl boyunca devam eder. Yeterli sayıda istek olduğu durumlarda yeni kulüpler açılır. Seramik, Tenis, Bilim ve Teknoloji Projeleri, Robotik, Pastacılık, Girişimcilik, Dans, Resim, Drama, Müzik, Binicilik, Voleybol, Basketbol, Futbol, Masa Tenisi, Yüzme, Atletizm, Eskrim, Kayak, Snowboard, Satranç,  Düşünme Becerileri, Zeka Oyunları (akıl, puzzle, strateji), Problem Çözme, Üretkenlik, Liderlik Eğitimi, Hafıza Eğitimi, Anda Kalma Eğitimi gibi birçok alanda kulüpler oluşturulur.

 

Eğitim yaşamı boyunca yapılan sosyal etkinlik ve kulüp çalışmalarımız öğrencinin bilgilerini deneyime dönüştürmesini sağlayarak sosyal ve kültürel gelişimlerini destekler niteliktedir. Bu çalışmalarla öğrencimiz hem paylaşım hem dayanışma hem de demokratik yaşamı öğrenerek özgüven ve ekip çalışmasıyla analitik düşünme ve liderlik yetenekleri geliştirir, yaşama hazırlanırlar.

Öğrencilerin topluma, özellikle toplumdaki daha az avantajlı kişilere karşı sorumluluk ve duyarlılık bilinci geliştirmelerini hem de kendi potansiyellerine ulaşabilmeleri için kendi yetenek ve ilgilerini keşfetmelerini istiyoruz.

Kulüp çalışmalarımızdan bazıları;

 

Futbol Drama Satranç
Keman Basketbol Resim ve El Sanatları
Yaratıcı Yazma Ritim Perküsyon Atölyesi Voleybol
Seramik Akıl Oyunları Çello
Tenis Arts and Crafts Strateji Oyunları
Piyano Jimnastik Arkeoloji
Puzzle Oyunları Gitar Eskrim
Film Kulübü English for Fun Okul Orkestrası
Yüzme Fotoğrafçılık İngilizce Drama Kulübü
Halk Oyunları Hentbol Takı Tasarım Kulübü
Astronomi Kulübü Dünya Dansları Dağcılık
Pasta Kulübü Lego Robotik Kulübü Bale
Binicilik Yemek Kulübü Bilgisayar
Pilates Model Uçak Kulübü    Elektronik ve Robot Kulübü
Kampçılık Liderlik Kulübü Eğlenceli Deneyler
Eğlenceli Deneyler Dünya Kültürleri Kulübü JMUN Kulübü  
Küçük Filozoflar Kulübü  Olimpiyat Yarışma Kulübü Tartışma Kulübü
Hızlı Okuma Teknikleri